WEB IT SOLUTIONS AB

Målet med vår verksamhet är att ge små och medelstora företag samma möjligheter till att använda IT på ett optimalt och kostnadseffektivt sätt som de stora företagen med egna IT-avdelningar. Genom vår breda tjänsteportfölj, erkända kompetens och mångåriga erfarenhet kan vi bli kundens egen ”IT-avdelning”.

 

Syftet med våra kundrelationer är att ge kunden maximalt stöd i att utveckla sin egen affärs-verksamhet i en fullt funktionell och problemfri IT-miljö. Genom att anpassa vårt koncept efter varje kunds förutsättningar och behov maximerar vi nyttan och bir kostnadseffektiva.

 

”För oss är det viktigt att det svåra ska bli lätt, att det som känns ogripbart ska bli hanterbart och
framförallt att det som är möjligt skall bli verkligt.”

Vårt team består av kunniga IT-tekniker, webbutvecklare och programmerare. Nedan hittar du kontaktuppgifter till personerna i vårt team.

Tomas Svedberg

VD/IT-konsult

tomas@web-it.nu

Marielle Backman

Vice VD/Affärsutveckling

marielle@web-it.nu

Tobias Pettersson

Säljare/Webbutveckling

tobias@web-it.nu

Glenn Norman

IT-konsult

glenn@web-it.nu

Rasmus Perjans

IT-konsult

rasmus@web-it.nu

Hanna Carlsson

Försäljning/Kundrelationer

hanna@web-it.nu

Fredrik Spännar

Webbutveckling